Znowu w Moshi!

Na początku czerwca pracownicy Fundacji odwiedzili Centrum Doskonalenia Nauczycieli (Mawenzi Teachers Resource Centre) w Moshi, na północy Tanzanii, gdzie w ubiegłym roku Simba Friends realizowała projekt komputerowy, współfinansowany przez MSZ. W wyniku przeprowadzonych prac powstała pracownia komputerowa oraz warsztat IT, wyposażone w nowoczesne komputery i łącze internetowe. W ciągu kilku miesięcy przeprowadzono też szkolenia wielu grup z zakresu obsługi podstawowych programów komputerowych.

Ostatnia wizyta potwierdziła trwałość projektu i potrzebę jego realizacji. Sprzęt komputerowy działa bez zarzutu. Techniczną opiekę nad pracownią sprawuje Sady, miejscowy informatyk Komputery wykorzystywane są w pełnym zakresie. Od zakończenia projektu są stale organizowane szkolenia, prowadzone przez dwóch nauczycieli. Jednym z nich jest Ally Shikony - nasz partner projektu i dyrektor Centrum, a drugim Aisha Rugalabamu - nasza była uczennica. Ci doświadczeni nauczyciele codziennie przekazują wiedzę i umiejętności uczestnikom trzeciej już tury szkoleń. Każdy kurs trwa 6 tygodni i obejmuje dwie grupy po 20 osób.

„Zainteresowanie szkoleniami komputerowymi nie słabnie, a wprost przeciwnie, pojawiają się nowe pomysły, jak wykorzystać posiadany sprzęt i wiedzę do prowadzenia szkoleń na szerszą skalę” – powiedział Ally.

Cieszymy się bardzo z wyników ich pracy i życzymy powodzenia!
Bahati njema!

Jestes

372134

gosciem