Targi komunikacyjne w Nairobi

W drugiej połowie lipca w stolicy Kenii – Nairobi – odbyły się Targi Komunikacyjne zorganizowane przez Kenijską Komisję ds. Komunikacji (Communications Commission of Kenya CCK), która w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia. CCK jest w Kenii niezależną jednostką odpowiedzialną za udzielanie pozwoleń i regulację w dziedzinie telekomunikacji oraz usług radiowych, pocztowych i kurierskich.

Trzydniowe Targi Komunikacyjne, które miały miejsce w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym, jednym z najbardziej prestiżowych miejsc w Nairobi, były okazją do świętowania 10-lecia CCK oraz do zaprezentowania się przez liczne organizacje odnoszące sukcesy na polu ICT. Wśród wielu zaproszonych znalazła się również Fundacja Simba Friends przedstawiająca projekt Sega Silicon Valley.

Stoisko projektu Sega Silicon Valley zostało przygotowane w sposób bardzo atrakcyjny, dzięki czemu przyciągało uwagę wielu osób – dziennikarzy i profesjonalistów w dziedzinie technik informacyjnych i komunikacyjnych, w tym także Microsoft. Wszyscy pragnęli dowiedzieć się czegoś więcej na temat rozwiązań ICT w niedużej wiosce na zachodzie Kenii. Trzydniowe Targi Komunikacyjne pozwoliły nie tylko na prezentację działań prowadzonych w centrum IT oraz w szkołach w Sega i Kogere, ale także na wymianę kontaktów z profesjonalnymi firmami w tej dziedzinie. Wierzymy, że w przyszłości zaowocuje to ciekawą współpracą.



W Targach z ramienia Fundacji Simba Friends uczestniczyły dwie wolontariuszki z Polski – Monika Bryzek i Paulina Zapała.

Jestes

372134

gosciem